Водещи новиниВсички новиниСерия АФутбол Свят

Интер няма спирка! Смачка с голяма лекота Аталанта и записа 11-а поредна победа

Интер няма спирка! Смачка с голяма лекота Аталанта и записа 11-а поредна победа, Football24.bg

Интер продължава наказателната си акция в Серия “А”, след като надделя без никакви проблеми над намиращия се също в страхотна форма тим на Аталанта с 4:0.

Това се случи в отложена среща от 21-ия кръг на италианския елит, която се игра на “Джузепе Меаца”, а успехът е пети пореден за гранда от Милано над този опонент.

Също така победата е 11-а поредна за Интер във всички турнири, като отборът на Симоне Индзаги направо “лети” в представянето си и при всички положения не се вижда как ще изпусне титлата в Италия.

В 26-ата минута Лаутаро с хитро извеждащо подаване намери Мхитарян зад защитата, а излезлият да го пресрещне вратар не успя да улови топката и просто я изби в краката на Дармиан, който реализира.

В добавеното продължение на първото полувреме домакините удвоиха чрез Лаутаро, който получи топката пред наказателното поле, а след това финтира бранител и с мощен удар вкара.

В 51-ата минута Интер получи правото да изпълни дузпа. Стражът на гостите отрази удара на Лаутаро от “бялата точка”, но Димарко бе най-съобразителен и се протича да довкара кълбото във вратата за 3:0.

До самия край Интер вкара и още един гол, който бе дело на Фратези в 72-ата минута, като по този начин резултатът бе оформен.