Висша лигаВодещи новиниВсички новиниФутбол Свят

Сензация! Юнайтед видя сметката на Сити на финала за ФА Къп и грабна трофея

Сензация! Юнайтед видя сметката на Сити на финала за ФА Къп и грабна трофея, Football24.bg
Жереми Доку
87'
Алехандро Гарначо
30'
Коби Мейно
39'
45'
90'

Манчестър Юнайтед е сензационният нов победител във ФА Къп, след като победи на финала градския си противник Манчестър Сити с 2:1.

Преди мача букмейкърите даваха абсолютно предимство на “гражданите”, които бяха настоящ носител на трофея и шампион във Висшата лига.

В крайна сметка обаче отборът на Ерик тен Хаг се пребори за победата.

Това бе своебразно повторение на финала от миналогодишната битка за трофея, тъй като и тогава двата тима се срещнаха в спор за отличието. Тогава обаче Сити го спечели.

Трофеят от ФА Къп е 13-и в историята на Манчестър Юнайтед.

Всичко в този мач се реши преди почивката. В 30-ата минута Алехандро Гарначо откри за “червените дяволи”. В ситуацията стражът на Сити Ортега излезе лошо, а Гвардиол го прехвърли с глава, а аржентинецът просто довкара топката в мрежата.

В 39-ата минута Гарначо намери Фернандеш, който отклони с едно докосване към Мейно, а последният без проблеми реализира и удвои.

След почивката Сити се опита да натисне, а Холанд удари гредата броени минути след подновяване на играта.

В 87-ата минута Доку с хубав удар извън пределите на наказателното поле успя да реализира, като изненада неприятно Онана, който не се намеси по най-добрия начин.

До самия край имаше опасности и пред двете врати, но резултатът остана непроменен.