Висша лига Водещи новини Всички новини Футбол Свят

Сити взе дербито с Арсенал в голям спектакъл и окупира върха във Висшата лига

Манчестър Сити се изкачи на върха във Висшата лига и измести Арсенал след победа с 3:1 в голямото дерби между двата тима, в отложен мач от 12-ия кръг.

След този мач “гражданите” са първи с 51 точки, колкото имат и лондончани.

Началото бе без особени рискове от двата отбора.

В 24-ата минута Сити се възползва от фрапантна грешка на Томиясу, който се опита да върне топката към Рамсдейл, но пасът му бе пресечен и Де Бройне от движение прехвърли излезлия да го пресрещне страж.

Последваха два много добри шанса за Арсенал

В 39-ата минута дойде и доста спорен момент, тъй като реферът отсъди дузпа за Арсенал за нарушение срещу Нкетия, който се сблъска с вратаря, но чак след като нанесе удара си.

ВАР се намеси, но въпреки много спорната ситуация дузпа имаше и Сака я реализира.

В добавеното време на първото полувреме след удар на Родри и рикошет в Аке и Салиба едновременно топката срещна напречната греда.

В 57-ата минута реферът отсъди дузпа за Сити, след като Холанд бе повален в наказателното поле, но след това с намесата на ВАР тя бе отменена заради засада.

В 72-ата минута след поредната груба грешка в състава на Арсенал Сити организира атака и топката бе подадена към Грийлиш, който с удар около границата на наказателното поле върна аванса на гостите.

В 83-ата минута Холанд също се разписа и “уби” всякаква интрига в мача, след като бе намерен от Де Бройне пред малкото наказателно поле и вкара от близка дистанция.