Водещи новиниВсички новиниТрета лигаЮгозападна Трета лига

Сливнишки герой надви дубъла на ПФК Септември в отложен мач от есента (+Галерия снимки), Football24.bg
bet365

Сливнишки герой победи с 2-1 гостуващият отбор на ПФК Септември II с 2-1, отложен мач от последният кръг на есенният дял на шампионата в ЮЗ Трета лига, който не се игра заради силен снеговалеж.

Сега при отлични условия и време, и под ръководството на главният съдия Стоян Арсов, двата отбора изнесоха един много добър мач, който започна ужасяващо за домакините. Не бе изминала минута от началото на мача, когато полузащитникът на Септември Андриян Лазаров овладя една топка вдясно, проби в наказателното поле и стреля пад плонжа на капитана на Героя Янко Димитров за 0-1.

Сливничани реагираха като ужилени, и започнаха да търсят изравняване. То за малко не стана факт още в средата на полувремето, когато Тихомир Крумов изведе със страхотно подаване Димитър Панталеев в наказателното поле, той чукна топката към нахлуващият на 2 метра от голлинията Александър Александров-Аци, но стотна от секундата преди да прати топката в мрежата на неговият съименник, топката бе изчистена от играч на Септември.

В самото начало на началото на втората част момчетата на Румен Стоянов успяха да изравнят, след страхотно двойно между А. Александров и Илия Петков, при която Александров остана сам срещу вратаря и с красив удар изравни за 1-1.

Все пак домакините стигнаха до победата в 65-та минута, когато след един ювелирен пас в коридор, Марио Петков изведе в нак. поле А. Александров-Аци той елиминира вратаря, но бе свален от него, за което бе отсъдена дузпа. потърпевшият застана зад топката и с перфектен удар резултата 2-1.

С тези две попадения на Александър Александров, той се изкачи до първите в голмайсторската листа на групата, давайки заявка, че отново ще е главно действащо лице в тази класация през този сезон.