14/04/2024
efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

Хебър постави Арда на колене в Пазарджик, Ник Пенев разплака “Гордостта на Родопите”, Football24.bg

Хебър постигна победа с 1:0 над Арда в среща от 25-ия кръг на efbet Лига, която се игра на стадион “Георги Бенковски” в Пазарджик.

Единственото попадение в мача вкара Ник Пенев, който бе точен в 48-ата минута. След успеха си тимът от Пазарджик се доближи още повече до директното спасение.

Отборът на Любо Пенев е 12-и с 27 точки и е на 5 точки от 14-ото място, което отрежда бараж.

Арда е на 7-ата позиция с 35 пункта.

Гостите определено могат да съжаляват, тъй като в 17-ата минута Ел Мами Тетах направи чудовищен пропуск, след като Цонев го намери и преодоля вратаря, а след това от малък ъгъл не вкара в опразнената врата и вместо това удари гредата.

Практически това бе и най-интересното положение за първото полувреме.

Две минути след почивката Исуф намери непокрития Ник Пенев, който с премерен удар в наказателното поле вкара хубаво попадение и даде аванс на тима си.

В 55-ата минута Хебър стигна до втори гол, който бе отменен заради засада.

До самия край на мача нямаше повече попадения.