efbet Лига Всички новини

ЦСКА 1948 с нулево равенство Торпедо (Кутаиси)

ЦСКА записа нулево равенство срещу петкратния шампион на Грузия – Торпедо (Кутаиси), в контролен двубой, изигран на терените на “Susesi Luxury Resort” в Белек.

Проверката беше втора за тима, воден от старши треньора Тодор Янчев, като в неофициалния дебют на наставника „червените“ победиха отбора от Втора Бундеслига Ханза (Росток) с 2:1.

Приятелският мач между ЦСКА и Торпедо (Кутаиси) предложи високо темпо и здрави единоборства, но двата тима така и не намериха верния път към една от двете врати. Янчев и треньорският щаб на „армейците“ заложиха отново на схемите 4-2-3-1 и 4-1-4-1 по време на срещата, като в двете полувремена ЦСКА игра с две изцяло различни единайсеторки. Сблъсъкът беше излъчен пряко по Sportal TV.

През първата част „червените“, които в този мач играха с резервния си бяло-черен екип, владееха инициативата на терена и създадоха по-добрите възможности за гол. Първият шанс се откри пред централния защитник Елитон след центриране и удар на бразилеца с глава, но без успех.

В 21-та минута отново снажният бранител се озова на добра позиция за изстрел с глава след изпълнение на ъглов удар, а този път кълбото се отби в горната греда на вратата на Торпедо. Десет минути по-късно удар с глава на Октавио след центриране на Александър Александров беше отразен от вратаря Квасквадзе.

В първия половин час на второто полувреме двата отбора не създадоха опасности пред двете врати. В 75-та минута Александър Колев стреля, но неуспешно, а малко по-късно Радослав Кирилов блесна с акробатичен удар, но той също не намери целта. Последва и опит на Марио Топузов, излязъл в аут.

В последните минути на срещата Торпедо беше близо до гол след пас от дълбочина и хубав изстрел на Гиагури, но капитанът на ЦСКА Даниел Наумов се намеси отлично и изби в корнер.

Така нулевото равенство се запази до последния съдийски сигнал. В следващата си контрола в Турция ЦСКА излиза срещу Сръбския Чукарички на 25 януари.